سازه 360

مرجع علمی مهندسی عمران

به سازه 360 خوش آمدید مرجع علمی مهندسی عمران SAZE360

اطلاعیه فروشگاه

پژوهشگر محترم از اینکه سازه 360 را جهت ارتقای دانش خود انتخاب نمودید سپاسگزاریم. جهت خرید فایل مورد نظر می توانید از قسمت (توضیحات بیشتر دانلود) نسبت به مطالعه چکیده مقالات و کسب اطلاعات بیشتر از محصول انتخابی اقدام نمایید و در صورت تمایل به خرید می توانید با پرداخت هزینه محصول از طریق درگاه امن بانک ملت در سریع ترین زمان ممکن به فایل علمی مورد نظر خود دست یابید. لازم به ذکر است که جهت خرید محصول انتخابی حتما ایمیل و شماره موبایل خود را وارد نموده و از صحت ایمیل خود اطمینان حاصل نمایید. لینک دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت هزینه آن فعال شده و می توانید فایل خود را به راحتی دانلود و ذخیره نمایید. علاوه بر آن جهت اطمینان از خرید و احترام به حقوق مشتریان لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و در صورت بروز مشکل در خرید و دانلود فایل می توانید با ایمیل زیر مکاتبه نمایید: saze360@gmail.com

بررسی آزمایشگاهی اثر ورتکس موانع بر رسوبگذاری در دهانه ورودی آبگیرها

ورود رسوبات به آبگیرهاى رودخانه ها یکى از معضلات اساسى آبگیری از رودخانه است. در این مطالعه الگوی رسوبگذارى در دهانه آبگیرهاى رودخانه مورد مطالعه قرار گرفته است. آزمایش ها در یک کانال آزمایشگاهى با عرض 145 سانتى متر که کانال آبگیر به عرض 68 سانتى متر به آن وصل شده انجام شده است. آبگیر با زاویه 90 درجه به کانال اصلى وصل شده و رسوبات به ارتفاع 15 سانتى متر در کانال اصلى قرار داده شدند. ابتدا آزمایش هاى مربوط به آستانه حرکت ذرات براى سه دبى مورد آزمایش انجام گردید. آزمایش ها در حالت آب زلال انجام گردید.سپس 3 نسبت آبگیری انتخاب و آزمایش هاى مختلف با این سه نسبت انجام شد. رسوبات در نظر گرفته شده ذرات ماسه طبیعى با قطر متوسط 7/0 میلى متر بودند. ابتدا زمان تعادل با آزمایش بدست آمد. این زمان 5 ساعت بدست آمد و در تمام آزمایش ها مدت زمان آزمایش زمان تعادل بدست آمده در نظر گرفته شد. در تمام آزمایش ها بستر رسوبى در محوطه دهانه آبگیر با استفاده ازدستگاه متر لیزری برداشت گردید. نتایج حالات مختلف بستر استخراج و با هم مقایسه شدند. نتایج نشان دهنده اثر چشمگیرنسبت دبى آبگیری بر الگوی رسوبگذارى بستر دردهانه ورودى آبگیرمى باشد. همچنین آزمایش ها نشان دهنده کاهش محسوس مقدار رسوب ورودى به آبگیربا حضور موانع مى باشد.

 

سال انتشار: 1392

تعداد صفحات: 12

فرمت فایل: pdfپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
ACA1724_615689_8725.zip644.1k