سازه 360

مرجع علمی مهندسی عمران

به سازه 360 خوش آمدید مرجع علمی مهندسی عمران SAZE360

اطلاعیه فروشگاه

پژوهشگر محترم از اینکه سازه 360 را جهت ارتقای دانش خود انتخاب نمودید سپاسگزاریم. جهت خرید فایل مورد نظر می توانید از قسمت (توضیحات بیشتر دانلود) نسبت به مطالعه چکیده مقالات و کسب اطلاعات بیشتر از محصول انتخابی اقدام نمایید و در صورت تمایل به خرید می توانید با پرداخت هزینه محصول از طریق درگاه امن بانک ملت در سریع ترین زمان ممکن به فایل علمی مورد نظر خود دست یابید. لازم به ذکر است که جهت خرید محصول انتخابی حتما ایمیل و شماره موبایل خود را وارد نموده و از صحت ایمیل خود اطمینان حاصل نمایید. لینک دانلود فایل بلافاصله پس از پرداخت هزینه آن فعال شده و می توانید فایل خود را به راحتی دانلود و ذخیره نمایید. علاوه بر آن جهت اطمینان از خرید و احترام به حقوق مشتریان لینک دانلود به ایمیل شما نیز ارسال می گردد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و در صورت بروز مشکل در خرید و دانلود فایل می توانید با ایمیل زیر مکاتبه نمایید: saze360@gmail.com

بررسی رفتار لوله هاي فولادي مدفون انتقال گاز در اثر انفجارهاي سطحی به روش مدلسازي عددي (مطالعه موردي خط انتقال گاز زنجان - بیجار)

با توجه به موقعیت استراتژیکی کشور عزیزمان ایران که سال هاي متمادي آماج حملات و تهدیدات گوناگون نظامی و تروریستی بوده، لزوم مطالعات پدافند غیر عامل برکسی پوشیده نیست. طی سال هاي اخیر حوادث تروریستی گوناگون در مورد سازه هاي مهم در سراسر جهان سبب شده است که بارهاي انفجاري مورد توجه ویژهاي قرار گیرند. انفجار می تواند با ارتعاشی که در پهنه وسیعی از محیط خاك ایجاد می کند، خرابی هاي زیادي را به وجود آورد؛ لذا پیش بینی بارهاي ضربه اي دینامیکی و بررسی پاسخ رفتاري سازه ها از اهمیت زیادي برخوردار است. شریان هاي حیاتی شامل راه ها، پل ها، خطوط انتقال و همچنین شبکه هاي مخابراتی و رسانه اي می باشند. از آنجا که ایران داراي ذخایر عظیم نفت و گاز در جهان می باشد و همچنین وابستگی شدید ما به فروش و انتقال نفت و گاز کاملاً مشخص است، محافظت از این خطوط اهمیت ویژه اي دارد. دراین راستا در تحقیق حاضر، اثر امواج انفجار بر روي خطوط لوله مدفون گاز با استفاده از نرم افزار اجزاي محدود آباکوس شبیه سازي شده و به بررسی اثر انفجار سطحی بر روي خطوط لوله مدفون گاز و پاسخ دینامیکی آنها، با توجه با حالات و شرایط مختلف آن در قالب مطالعات پارامتریک پرداخته شده است. نتایج حاصل از تحلیل نشان داد که در لوله هاي مدفون تحت انفجارهاي سطحی، با افزایش عمق دفن و فاصله ي انفجار، جا به جایی ها، تنش هاي اصلی و کرنش ها در انواع خاك هاي مورد بررسی کاهش می یابد. این نتیجه به دلیل افزایش محصور شدگی لوله در خاك میباشد همچنین با افزایش ضریب اصطکاك داخلی براي یک نوع خاك، تنش وارد بر لوله کاهش می یابد ولی با افزایش چگالی خاك نتیجه برعکس می شود.

 

سال انتشار : 1394

تعداد صفحات: 8

فرمت فایل: pdfپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
BGE-00392-AB_271032_3617.zip458.7k